Ötlet, fantázia, némi kézügyesség és már kész is egy igazi, házi matatófal, ami majd a baba kreativitását fejleszti, de amíg elkészül, addig anyukáét-apukáét is. Szinte fillérekből összerakható, ügyesen összeszedve az otthoni lim-lomokat. A babák pedig sokáig elmatatnak egy jól sikerült darabbal, miközben lendületesen fejlődnek a finommotorikus funkciók a kezecskéjükben.
Az a jó, ha sokféle megtapogatni, kinyitni, bekapcsolni, nyomogatni, megpörgetni, megcsavarni való van a táblán, sőt, a legjobb, ha ezeket időnként cserélni is lehet, hogy mindig legyen újdonság a baba számára. A kicsik így megismerhetik a különböző anyagok - fém, fa, textil - tapintását, hőmérsékletét, színeit, felfedezhetik, hogy mit hogyan lehet működésbe hozni, megmozdítani, fejlődhet a szem-kéz koordinációjuk, a megfigyelőképességük. Ha kellőképpen csörög-zörög is egy-két alkotóelem, az külön öröm.
Akinek kedve és fantáziája van az ilyesmik gyártásához, üzletet is csinálhat belőle, az efféle egyedi kézműves termékek eladása manapság könnyű, például webáruházakon keresztül. A matatótáblán lévő dolgok meghatározzák, hogy milyen életkorú kisgyereknek ajánlott a használata, erre elsősorban a szülőnek kell ügyelnie. Van-e már elegendő erő a kis ujjacskákban a táblára szerelt izgalmas zár húzogatásához? Meg tudja-e már ügyesen fogni a láncon lógó kis gömböcskéket? Tud-e már bánni a kicsi például a csipeszekkel? A legkisebbek számára csak a nagyon biztonságos, éles sarkok nélküli, könnyen tapogatható, könnyen tisztítható tárgyakat szabad elhelyezni egy ilyen játékon, míg a nagyobbak már inkább a bonyolultabb, macerásabb, titkokat rejtő elemeket kedvelik.